En Sıcak Konular

İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu

15 Eylül 2010 17:21 tsi
İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesindeki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini teslim aldı.

Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesindeki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini teslim aldı. Oldukça mutlu olduğu görülen Ortaylı, tespihlerinin zamanının en iyi ustalarınca yapıldığını ve hatırasının büyük olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Mayıs ayı sonunda çalınan tespihleri Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini emniyet yetkililerinden teslim aldı. Emniyetten ayrılışında oldukça mutlu olduğu görülen Ortaylı, 20 civarındaki tespihin neredeyse tamamının bulunduğunu söyledi.

Tespihlerinin antika olmadığını ancak fazla sayıda olmayan ve zamanının en iyi ustalarının yaptığı eserler olması nedeniyle kendisi için çok değerli belirten Ortaylı, "Hatırası çoktur hepsinin. Buldukları için çok müteşekkirim. 20'yi aşkın tespih. Hemen hemen hepsi bulundu. En iyilerini buldular. Benim için çok önemlilerdi. Teşekkür ediyoruz. Çok müteşekkiriz. En kısa zamanda bulunduğu için." açıklamasını yaptı.

Basın mensuplarına bulunan tespihlerinden bazılarını gösteren Ortaylı, daha polislerle tokalaşıp tekrar teşekkür ederek emniyetten ayrıldı.Bu haber 9,960 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,370 µs