İlber Ortaylı, Hollande konuşurken fenalaştı

İlber Ortaylı, Hollande konuşurken fenalaştı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Galatasaray Üniversitesi’nde konuşma yaptığı sırada ünlü tarihçi İlber Ortaylı fenalaştı.


28 Ocak 2014 18:30
font boyutu küçülsün büyüsün


Hollande'ın konuşması sırasında İlber Ortaylı birden fenalaştı. Hollande konuşmasını yarıda kesti. O sırada salında bulunan bir doktor Ortaylı’ya ilk müdahalede bulundu.


 Şekeri yükseldiği öğrenilen Ortaylı, alkışlar eşliğinde salonda çıkarıldı. Ortaylı yapılan ilk müdahalenin ardından kendine geldi ve alkışlar arasında salondan çıktı.


Ortaylı'ya bizzat geçmiş olsun diyen Hollande, konuşmasına devam etmeden önce, "Bu talihsiz olay sayesinde İlber Ortaylı'nın eserleri artık daha çok bilinecek" diye espri yaparak, salondaki gerilimi yatıştırmaya çalıştı. Hollande daha sonra konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Hollande ve beraberindeki ziyaretçiler üniversiteden ayrıldıktan sonra ambulansla Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan Ortaylı'nın genel durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hollande, GSÜ'ye gelişinde ilk önce Rektör Prof. Dr. Ethem Tolga'nın odasına geçti. Cumhurbaşkanı Hollande'a üniversite ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Yükseköğrenim Bakanı Genevieve Fioraso eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Hollande rektörlük ziyaretinin ardından öğrencilere hitap etmek üzere GSÜ Aydın Doğan Oditoryumu'na geçerken alınan olağanüstü güvenlik önlemleri de dikkat çekti. Hollande'ın rektörlük ziyareti sırasında içeriye AA, AFP ve TF1 dışında hiçbir basın mensubu alınmazken, Cumhurbaşkanı'nın öğrencilere hitaben yaptığı konuşmayı da birçok gazetecinin takip etmesine izin verilmedi.
Bu haber 11,360 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır