Ortaylı Sırbistan Best-Seller'da zirve yaptı

Ortaylı Sırbistan Best-Seller'da zirve yaptı

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın ‘İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı’ adlı kitabı, Sırbistan’da en çok okunanlar arasında yer alıyor.


20 Eylül 2005 18:52
font boyutu küçülsün büyüsün


Ortaylı’nın 1999 yılında kaleme aldığı 256 sayfalık kitabı, Sırbistan’da geçen yıl yayımlandı. Belgrad Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Türkolog Mirjana Marinkovics tarafından Sırpça’ya çevrilen kitabın satış fiyatı 980 Dinar (15 dolar).

Belgrad’da, yayınevi sahibi Todor Koscica, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın kitabının henüz yeni çıkmasına karşın önemli bir satış rakamına ulaştığını söyledi.

Yayınevinde çalışan Maria Jankovics ise kitabın en çok satılan tarih kitapları arasında olduğunu, özellikle üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiğini açıkladı.
Bu haber 10,536 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • MUSTAFA ÖZKADER / 16 Ocak 2009 00:35

  EN İYİ ÖVGÜ , EN İYİ ANLAMAKTIR.

  Anlamaya ve onu daha çok okuyup , doğru sorular sorarak daha kaliteli bilgi edinmeye çalışmalıyız.
  Ancak o zaman ona övgüler ve methiyeler dizmiş olacağız. Çünki bizler , yeni dünyanın düzenini kuracak nesilleri yetiştiremediğimiz sürece , dünyaya barış hakim olmayacak gibi.
  Saygılarımla.
 • emre uçar / 17 Haziran 2008 21:18

  kokler

  nede olsa onlarda osmanlı tebasıydı imparatorluk vatandasıydılar tarıhlerının bır bolumu bızden gecıyor gayet dogal hocamı kutluyorum verdıgı bu hızmetten oturu
 • ziya zengin / 14 Haziran 2008 19:39

  sayın ilber hocam

  böyle bir değerin korunması gerek.

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
 • Evet
 • Hayır