İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu

İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu

Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesindeki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini teslim aldı.


15 Eylül 2010 17:21
font boyutu küçülsün büyüsün


Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çalınan tespihleri bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesindeki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini teslim aldı. Oldukça mutlu olduğu görülen Ortaylı, tespihlerinin zamanının en iyi ustalarınca yapıldığını ve hatırasının büyük olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Mayıs ayı sonunda çalınan tespihleri Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Ortaylı, tespihlerini emniyet yetkililerinden teslim aldı. Emniyetten ayrılışında oldukça mutlu olduğu görülen Ortaylı, 20 civarındaki tespihin neredeyse tamamının bulunduğunu söyledi.

Tespihlerinin antika olmadığını ancak fazla sayıda olmayan ve zamanının en iyi ustalarının yaptığı eserler olması nedeniyle kendisi için çok değerli belirten Ortaylı, "Hatırası çoktur hepsinin. Buldukları için çok müteşekkirim. 20'yi aşkın tespih. Hemen hemen hepsi bulundu. En iyilerini buldular. Benim için çok önemlilerdi. Teşekkür ediyoruz. Çok müteşekkiriz. En kısa zamanda bulunduğu için." açıklamasını yaptı.

Basın mensuplarına bulunan tespihlerinden bazılarını gösteren Ortaylı, daha polislerle tokalaşıp tekrar teşekkür ederek emniyetten ayrıldı.
Bu haber 7,182 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • Mehmet Yarar / 5 Mart 2017 23:44

    Çok sevindim,inşallah böyle bir durumla bir daha karşı karşıya kalmazsınız.

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır