H.Sacit Özerol

H.Sacit Özerol

Tarihini bilmeyen KÜLTÜRÜNE ve MESLEĞİNE sahip olamaz


1 Eylül 2008 13:58
font boyutu küçülsün büyüsün


Vefa Lisesinde tarih öğretmenim Rahmetli REŞAT EKREM KOÇU konudaki sözleri söylerken, lisenin yetiştirdiği doktorla, mühendisler, akademisyenler, siyasi çevrede sivrilmiş kabullenilmiş başarılı insanlar olabilirsiniz; ama tarih bilmiyorsanız asla gurur duyamazsınız; demişti. Bu gün aradan geçen 51 sene sonra, nekadar haklı olduğunu görmek, hem hüzün ve hemde takdiri birlikte yaşamamı göstermektedir.

Ne yazık ki! baskın çevreler, ellerine geçirdikleri bir takım malzemeyi milli değerlerin yok edilmesi için pervasızca kullanmaktalar ama kimsede ses çıkarmamaktadır. O sebeple sayın Pror.Dr İlber Ortaylı'nın haykırışına cevap verimelidir.

Ülkemizde, bir çok kıymetli elemanlar var. Bu elemanların devlet politikası haline getirilerek faydalı bir şekilde istihdamı mümkündür. Hatta emekli olmuş ama çalışmayı kendisine şiar edinmiş bir çok kişi bu yönde görevlendirilebilir.
Bu haber 3,067 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır