Abdulhakim BÖLÜKBAŞI

Abdulhakim BÖLÜKBAŞI

Seyyid'lik


11 Eylül 2008 13:44
font boyutu küçülsün büyüsün


Hocam Babamla ben görsel medya da size ait Osmanlı tarihiyle ilgili yapmış olduğunuz programları yakından takip etmekteyiz. Özellikle Osmanlı zamanında tarikat ve tekkelerle ilgili konuşmalarınız sizinle konuşmaya teşvik etti.

Şu günler de Mübarek Ramazan Ayı münasebetiyle Topkapı Sarayında Ehlibeyte ait olan tarihi kutsal emanetleri insanların görmesi için yetkililerin büyük çabasına teşekkür ederiz.

Arapgirli olarak büyüklerimizden bize hatıra olarak kalan resmi Şerri Mahkeme kararı, Osmanlıda cibilli manada kanını taşıyan Seyyidlere de kutsaliyetleri Resmi kanalda bile güncelmiş 1925 kadar hükmü sürmüş. Büyüklerimizden böyle işittik. Bu resmi evrakı sizinde görmenizi arzu etmiştik; göndermek için bize meyil adresinizi yollar mısınız?

Saygılarımla
Abdulhakim BÖLÜKBAŞI


Malatya
Bu haber 17,101 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • inönü çubukçu / 18 Mayıs 2009 19:17

    seyyitlik

    osmanlıda olduğu gibi günümüzdede seyyitlere gereken saygının ,hürmetin verilmesini ve devlet büyüklerimizin bu konuya eğilmeleri ,araştırma yapmaları büyük türk milletinin vicdanını rahatlayacaktır.saygılarımla

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır