Uzm. Psikolog Avşar ARDIÇ

Uzm. Psikolog Avşar ARDIÇ

Türk Tarihinde Tıbbi Uygulamalar


27 Eylül 2008 13:37
font boyutu küçülsün büyüsün


Sayın Hocam;

Anadolu üniveristesi zihin engelliler öğretmenliği doktora öğrencisiyim. Tarihimizde zihinsel yetersizliği ya da ruhsal yetersizlikleri olan bireylere karşı tıbbi ya da diğer uygulamalar hakkında bir araştırma yapmaya çalışmaktayım ancak bu konuda hiç bir yayın veya araştırmanın olmaması nedeniyle nereden başlayacağımı bilememekteyim.

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla..
Bu haber 9,673 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • somay önalp / 14 Aralık 2009 09:38

  müzikle tedavi

  Müzikle tedavi veProf Dr.Mazhar Osman ismiyle arama yaparsanız bir çok bilgiyle karşılaşabilirsiniz. çalışmalarınızda başarılar.Olumsuz olaylar sizi yıldırmasın,aynı kararlılıkla araştımalarınıza devam edin. Selamlar
 • somay önalp / 9 Aralık 2009 10:39

  müzikle tedavi

  Osmanlıda müzikle tedavi olduğunu bir literatürde görmüştüm. İnternette' de köprü dergisinin müzik konulu sayısını gördüm; 2002 sayısıdı zannedersem. internetten bakılabirir. Metalurji ve Malzeme Y.Mühendisi.
 • bayanX / 1 Aralık 2009 16:11

  nedense

  Sn avşar ardıç, üniversite yıllarından gelen okuyormuş gibi yapma ve bilgiyi mümkünse hooop diye hazır alıp sonra onunla egosunu ve sosyal duruşunu cilalama alışkanlığından vazgeçememiş olabilir... Dİğer arkadaş da bunu farketmiş olabilir... Gerekçesi buysa, bence çok mantıklı
 • mustafa ahkemoğlu / 3 Ocak 2009 23:53

  saygılı olmak !

  sn avşar ardıç ,ortaylı hocaya bir isteğini iletiyor...
  gayet saygılı ,araştırma için yol göstermesini istiyor ...
  sn naci ışıklı bir yorum ! yazmış... adı yorum !!! bu nasıl ısırıcı bir uslup ? neden bu uslup sayın ışıklı ? sn ardıç sanki suçlu ..ben sizi ayıpladım ..
  diş hekimi mustafa ahkemoğlu -adana
  Not: ben isimleri anılan bu iki kişiyide tanımam ..
 • Bay.X / 2 Ocak 2009 01:57

  Arkadaşımda var.

  Sanırım arkadaşlarımda gördüğüm bir kitapta,eski osmanlıca yazılmış 1900 yada 1927 tarihli olabilir eski rakamla yazılı oldugundan anlayamadım.içerisinde bir hekimin el parmağıyla kadın üreme organına müdahalesi gösteriliyor.Elle çizilmiş bir çizimi basmışlar,bazı hastalıklar çizimle resimlenmiş ve altında eski osmanlıca yazıyoz,çok eski bir kitaptı.
 • naci IŞIKLI / 3 Aralık 2008 23:07

  OKU

  Tarihimizle ilgili yerli ve yabancı kaç düzine kitap okudunuz?
  Önce nasıl araştırmacı olunur okuyun bence...
  Saygılar...

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
 • Evet
 • Hayır