Merve Özcan

Merve Özcan

Soru


6 Ekim 2008 13:27
font boyutu küçülsün büyüsün


ilk başta iyi akşamlar diliyorum. ben lise 3. sınıf öğrencisiyim aynı zamanda tarihi araştırmayı seven tarihi seven bir mizacım var. birazda meraklıyım.

birinci dünya savaşını incelerken İngiltere'nin Ortadoğuda'ki faaliyetlerinden hiç bir kitabın bahsetmediğini farkettim ve size danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.aynı zamanda tarih öğretmenimiz bize bir ödev vermişti Arabistanlı Lawrence'nin hayatını araştırmamızı istemişti.ben araştırdım fakat sadece hayatı hakkında bilgi edinebildim ama ben onun yaptığı çalışmaları merak edip araştırmıştım.siz bu konuda bir bilgiye sahipsinizdir diye düşündüm eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

bana zamanınızı ayırdığınız içinde şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı akşamlar dileğiyle..
Bu haber 9,636 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • Ahmet ÖZCAN / 1 Şubat 2011 01:25

  LAWRENCE

  Gerçi şu andan sonra size bir faydası olur mu bilmem ama; LAWRENCE'ın hatıratı size yardımcı olabilir bu konuda.
  Sizi ilgilendirmiyorsa da, bu konuya bakan diğer kişiler yararlanabilirler.
  "Bilgeliğin Yedi Sütunu-T. E. LAWRENCE"
 • hakan bozkurt / 10 Mart 2010 21:05

  Lawrence Gerçeği

  Lawrence İngiltere tarafından görevlendirilmiş ve başarılıda olmuş bir ajandır hatta bunun filmide yapılmıştır ve çoğu Türk sitesi tarafındanda en iyi filmler arasına girmiştir filmi değerlendirirken kalitesi değil Arapları nasıl örgütlediği ve Dünyadaki Türk düşmanlığını göze alarak ve orta doğudaki yüzyıllardır yapılan kanlı planları göz önünde bulundurmak gerekir. Lawrence Arapları örgütlemiş ve yüzyıllar boyunca osmanlı tarafından işgale uğratılmış bir halk değil Peygamber soyundan gelen bir halk olarak görülmüş ve her türlü kolaylık sağlanmıştır buna rağmen Arap halkı İngilizlerin oyunlarına gelmiş ve Osmanlıya ihanet etmiştir. Türk milleti İslamiyeti herzaman yaymayı ve Müslüman halkaları yardımı öngörmüştür. Hiçbir zaman emperyalist bir düşünceyle ve bu emperyalist kelimesinden türediği söylenen imparatorluk kelimesini hak etmemiştir. Osmanlı diğer Türk devletleri gibi Hanlıktır. Lawrence gibi yüzlerceside İstanbulda faliyet göstermiştir ve Osmanlının çöküş sürecini hızlandırmıştır buna rağmen Türkleri vatansız bırakamamışlardır ve Türk milleti var oldukcada devletsiz kalmayacaktır.
 • Mertcan Tür / 30 Ağustos 2009 00:09

  lawrence ingilterenin gönderdiği bir ajan dır bu sebepten dolayıdır ki Arapları osmanlı devletine karşı isyana teşvik etmiştir ...
 • Burak Ünsal / 1 Nisan 2009 18:12

  kendisi İngiliz ajanıdır.

  Lawrance'in İngiliz ajanı olduğu kesindir.
 • SERKAN KUŞCU / 23 Aralık 2008 15:53

  ARAP

  BEN BU ADAMIN ARAPLARI ÖZGÜR KILMAYA ÇALIŞAN BİRİ DEĞİL SADECE ARAP PETROLLERİ ARAPLAR VE OSMANLININ ELİNDEN ALMIŞ BİZİM İÇİN HAYİN OLAN BİRİDİR

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
 • Evet
 • Hayır