Ortaylı'ya Afet İnan Tarih Araştımaları Ödülü

Ortaylı'ya Afet İnan Tarih Araştımaları Ödülü

Tarih Vakfı ve Afet İnan ailesinin işbirliğiyle iki yılda bir verilen Afet İnan Tarih Araştırmaları Ödülü’nün bu yılki sahipleri arasında Prof. Dr. İlber Ortaylı'da var.


26 Ekim 2004 19:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Afet İnan Tarih Araştırmaları Ödülü’ne Turan‘dan Bozkurt’a / Tek Parti Döneminde Türkçülük adlı eseriyle Doç. Dr. Günay Göksü Özdoğan ve Amerikan İlişkilerinin Tarihsel Kökeni adlı eseriyle Dr. Çağrı Erhan layık görüldü.

Tarih Vakfı ve Afet İnan ailesinin işbirliğiyle iki yılda bir verilen Afet İnan Tarih Araştırmaları Ödülü’nün bu yılki sahipleri Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. İlhan Tekeli, Arı İnan, Prof. Dr. Sina Akşin ve Prof. Dr. Mete Tunçay’dan oluşan jüri tarafından belirlendi. Ödül töreni, 11 Aralık Çarşamba günü Tübitak Mustafa İnan Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Bu haber 7,362 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • SONER VURAL / 15 Mayıs 2008 18:40

    MUKEMMEL

    SN. ORTAYLI SIZIN GIBI DEGERLI SAHSIYETLERIN ULKEMIZDE KAT BE KAT ARTMASINI DILRIM YAPTIGINIZ CALISMALARLA BIZ GENCLERE ILHAM KAYNAGI OLDUGUNUZ ICIN SIZE MINNETTARIZ TESEKKURLER

Anket

Son zamanlarda belirgin olarak, belirli çevrelerce, Türk milletinin vasıflarını zedelemek amacıyla asker düşmanlığı pompalandığını düşünüyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır