En Sıcak Konular

Hanedanın Son Mensubuna Veda

3 Nisan 2012 20:48 tsi
Hanedanın Son Mensubuna Veda Osmanlı İmparatorluğu'nda doğan son hanedan mensubu olan Neslişah Osmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Osmanlı İmparatorluğu'nda doğan son hanedan mensubu olan Neslişah Osmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı. 91 yaşında hayata veda eden Neslişah Osmanoğlu'nun cenazesine hükümeti temsilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.

Neslişah Osmanoğlu için Beşiktaş Yıldız'daki Hamidiye Camisi'nde tören düzenlendi. Cenaze töreninde Neslişah Osmanoğlu'nun tabutunun üzerine kabe örtüsü konuldu. Cenaze törenine Arınç'ın yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu katıldı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, habercilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlamazken, şahsen tanıdığını söylediği Neslişah Osmanoğlu'nun ölümünden dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. İşadamlı Ali Koç, Osmanoğlu ailesine başsağlığı dileyen isimler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de cenazeye çelenk gönderdi. Ünlü tarihçiler Murat Bardakçı ve Prof. Dr İlber Ortaylı da Osmanoğlu ailesi mensuplarına başsağlığı dileyenler arasında yer aldı.

Prof. Ortaylı, Neslişah Osmanoğlu'nun ölümüyle bir dönemin sona erdiğini söyledi. Neslişah Osmanoğlu için öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Neslişah Osmanoğlu'nun naaşı toprağa verilmek üzere Aşiyan Mezarlığına götürüldü. Neslişah Osmanoğlu'nun tabutu cenaze aracına, Cumhurbaşkanı Gül'ün çelengiyle birlikte konuldu.

Bu haber 11,478 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,944 µs